SI ŽELIŠ DA FLOATING POSTANE TVOJA RUTINA? KUPI PAKET IN PRIHRANI DO 30%.

Preobremenjenost in izgorelost

Imaš tudi ti kdaj občutek, da se življenje premika prehitro? Se ti zdi, da je dela ogromno, časa pa niti približno dovolj?

S temi težavami se srečuje veliko ljudi. Najslabše pa je, da se jih ponavadi vsi lotimo podobno: “bo pač treba še malo več delat, sej bo”. Ampak joooj, kako velikokrat to ni rešitev! 

Če predolgo časa delamo preveč in se izčrpavamo do skrajnosti lahko s časom pride do izgorelosti. Seveda poznamo več stopenj izgorelosti in definitivno so ene hujše od drugih, zato jih tudi tretirati ne smemo enako. Ampak dokler gre za problem stalnega dela brez počitka je floating nekaj, kar bi ti lahko pomagalo. 

Kako ti floating lahko pomaga?

Namesto tega, da se še bolj izčrpavaš, raje poskusi obratno tehniko – sprosti se 🌊.

Ja, sliši se “corny”, ampak je res. Dejstvo je, da počitek cenimo čisto premalo. Ko smo najbolj obremenjeni in imamo občutek, da nam voda teče v grlo, se skoraj vedno odločimo za še več dela in še manj počitka. To se v momentu res sliši kot prava izbira, ker “kaj bom pa dosegla s počitkom če je pa tok za narest”, ampak z nekaj relaksacije bi bilo naše opravljeno delo neštetokrat bolj efektivno.

In ravno floating je tista stvar, ki ti pri izgorelosti lahko pomaga. Poleg vseh prednosti, ki ti jih ponuja, pa je še izjemno časovno učinkovita vrsta relaksacije, da se po hitrem postopku lahko vrneš nazaj k življenju!

Kaj pa pravi znanost?

Med lebdenjem te v jajčku ne motijo nobeni zunanji dražljaji, zato lahko tvoje telo in um doživita popoln odklop. Zmanjšana stimulacija in breztežnost ustvarita okolje, ki omogoča globoko sprostitev, kar omogoči čisti reset. Dokazan vpliv floatanja na “burn-out syndrome” (oziroma klinično izgorelost) so preiskovali leta 2010 na Švedskem. Ugotovili so, da je redno floatanje pomagalo uravnovesiti vrednosti stresa v življenju udeležencev s klinično dokazano izgorelostjo. Vseh 10 se je po koncu raziskave lahko vrnilo na delo s polnim delovnim časom, kar je v članku povedano tule:

“At the introduction of the treatment period, all participants were currently on the threshold of full-time disability leave for burn-out syndrome. By the end of the course of treatment ten weeks later, all the participants were so full of energy and strength that neither they themselves nor their physicians’ assessed that any disability leave was needed. They all returned to work full-time.”

Je pa raziskava zanimiva zato, ker je ena izmed prvih, kjer so floating združili s psihoterapijo. S tem so dosegli najhitrejše spremembe v psihičnem stanju udeležencev podobnih raziskav do tedaj. Res pa je, da so takšne preiskave precej intenzivne, v tej so floatali dvakrat na teden po 45 min, zraven pa opravljali še druge vrste psihoterapije, zato pride tudi do tako odličnih rezultatov.

Floatinga dvakrat na teden si pač ne moremo vsi finančno ali časovno privoščiti. Seveda pa ne pravim, da bi ga potrebovali – za zdravega človeka, ki ni diagnosticiran s izgorelostjo ali drugimi hujšimi boleznimi,  je kakšen float tu in tam dovolj za očitne rezultate.

Če si torej stalno utrujen in nujno potrebuješ nekaj miru, si mogoče omisli en termin 
floatinga. Omogočil ti bo, da se boš za vsaj eno uro popolnoma sprostil. Svojim možganom boš dovolil, da si odpočijejo, tvoje telo pa bo regenerirala magnezijeva sol. Razmišljati boš začel na drugačne načine in bolj poglobljeno, kar lahko pomeni, da se ti mogoče utrne kakšna nora zamisel. Float ti bo pomagal tudi s kakovostjo spanca nasploh. V življenje se boš podal z novo energijo, bistrimi mislimi, povečanim fokusom in brez bolečin.

Tako da – bodimo razumni in prijazni do sebe, dovolimo si pavzo, in nikar ne pozabimo sami nase.

Hana