SI ŽELIŠ DA FLOATING POSTANE TVOJA RUTINA? KUPI PAKET IN PRIHRANI DO 30%.

Kako lahko lebdenje pomaga pri anksioznosti

Skoraj vsakega člana današnje družbe je že kdaj obiskala tesnoba. Pride povsem brez zunanjega razloga, no, vsaj ni nam jasen. V naših glavah se lahko ustavi le za nekaj minut, ostane dlje časa ali pa se pokaže kot intenziven panični napad. Če ti občutki vztrajajo, lahko resno ogrozijo naše zdravje in kvaliteto vsakdanjega življenja.

In ti, se kdaj počutiš anksiozno oz. tesnobno?

Morda niti ne veš! V pomoč nekaj simptomov:

  •  Odražanje tesnobe v našem telesu
    Potenje, pospešen srčni utrip, hitrejše dihanje, slabost …

  • V naši glavi
    Imamo težave s koncentracijo in oblikovanjem misli, občutek ogroženosti, občutek, kot da ne zmoremo več.

  • Naša čustva
    Občutek napetosti, strahu. Smo bolj razdražljivi in bolj občutljivi. Najraje bi se umaknili.

Kako lahko floating terapija pomaga?

Če se boriš s tesnobo, morda težko vidiš prednosti floating terapije. Lebdeti v zaprtem, navidezno klavstrofobičnem prostoru, povsem sam, ujet s svojimi mislimi, zveni nasprotno od tega, kar potrebuješ. Pa vendar je floating vrsta terapiea, ki dokazano lajša in zdravi tako duševne kot fizične zdravstvene težave.

  1. Povsem odpravi senzorične dražljaje
    Dandanes si redko vzamemo čas, da bi opazili učinke, ki pridejo s preobremenjenostjo naših čutil. Floating odpravi motnje čutov, kar tvojemu umu omogoči, da izkusi mir in tišino.
  1. Razbremeni telo pred učinki gravitacije in stresa
    V naših telesih nosimo stres in tesnobo, kar pripelje do bolečin in napetosti v mišicah. Lebdenje ti omogoča, da popolnoma sprostiš vso napetost in stres, ki si ju tako dolgo zadrževal v sebi.
  1. Dodan je naravni relaksant ­– magnezij
    Zdravila za anksioznost vsebujejo neznane kemikalije in s tem negativne stranske učinke. V našo vodo zato dodamo magnezij, naraven relaksant, ki se absorbira skozi kožo. Magnezij pomaga, da se vaše telo sprosti, pozitivno vpliva na živčni sistem, zmanjša simptome mišičnih krčev in trzljajev. Ta sprostitveni učinek vpliva tudi na naše razpoloženje, zmanjša simptome tesnobe in pripomore k dobremu spancu.

Kaj pa pravijo znanstvene raziskave?

V tej raziskavi so ugotovili, da so najbolj anksiozni udeleženci poročali o največjih pozitivnih učinkih. Meritve stanja udeležencev so bile opravljene neposredno pred in po enourni floating terapiji, pri čemer je bila primarna ugotovitev ta, da je floating bistveno zmanjšal stanje tesnobe. Poleg tega so udeleženci poročali o znatnem zmanjšanju stresa, mišične napetosti, bolečin, depresije in na splošno boljšem počutju.

Kljub več kot petdeset letnemu raziskovanju, se znanost floating terapije šele razvija. Kulturno gledano, je naša družba sredi tehnološke renesanse, zasvojenost s socialnimi omrežji in tehnologijo je vedno bolj razširjena in vedno težje se je povsem odklopiti. In medtem ko se mnogi morda ustrašijo floatinga in misli, da bodo zaprti sami s seboj, rezultati kažejo, da občasen odklop predstavlja nujen predah pred zunanjo stimulacijo in tako ugodno vpliva na naše duševno zdravje.

Ja, morda si znanost glede vseh vplivov lebdenja na naš um in telo še ni povsem segla v roko, kar pomeni, da je še mnogo neraziskanega. Hmm, morda pa tebe, tako kot mene, nekaj neraziskanega samo še bolj intrigira in je morda čas, da to raziščeš kar sam. Sam sem floating terapijo preizkusil in jo posledično, za boljše počutje, nemudoma dodal med svoje navade.  

Bržkone bi ta navada dobro vplivala tudi na tebe.

Se vidimo,

Matevž